סטודיו סוהם - בית ליוגה בחיפה

יפה נוף 120 חיפה
מריה 050-6930827

יוגה בהריון

מרגע ההתעברות ובמהלך ההיריון כולו, חווה האישה שינויים משמעותיים בחייה. גופה עובר שינויים פיזיולוגיים והורמונאליים עצומים וכך גם נפשה. תקופת ההיריון הינה זמן מיוחד המאפשר לאישה ההרה להיות מחוברת לעצמה ולמה שהיא מרגישה וחווה. לא בכדי אומרים שסביב האישה ההרה ישנה הילה, זוהר מיוחד.

היוגה עוזרת לאישה לעבור את השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בהריון, מאפשרת הקלה על תופעות הלוואי ומהווה הכנה משמעותית ללידה עצמה על ידי חיזוק הגוף ורצפת האגן וחיבור לנשימה. אירוע הלידה הוא אירוע מרכזי ורוחני בחייה של אישה, שמשפיע על האישה גם לאחר הלידה. מעניין לראות איך תנוחות יוגה רבות, במיוחד תנוחות הכריעה, דומות להפליא לתנוחות שנשים השתמשו בהן בלידתן לאורך ההיסטוריה.

יוגה כהכנה ללידה
כאשר רוצים לעבור חוויה של לידה פעילה וטבעית חשוב לערוך הכנה פיזית ונפשית. חוויה זו אמנם טמונה במהות קדומה שלנו, אך זו מהות שהתרחקנו ממנה ולכן אנו זקוקות להכנה, גם של הגוף המנטאלי וגם של הגוף הפיזי. גם אם הלידה מכל סיבה שהיא לא מתנהלת באופן טבעי יש לנו את הכלים להיות בנוכחות ושליטה בחוויה. היוגה עוזרת לנו, באמצעות חווית הגוף, הנשימה וההתבוננות להתחבר לחיים המתהווים בתוכנו. היא מחברת אותנו לאינסטינקטים עמוקים וטבעיים שטמונים בנו, כמעין תהליך של היזכרות, ונותנת כלים ממשים לעבודה עם הגוף והנשימה בזמן הלידה.

תרגול יוגה לנשים בהריון, מסייע לחווית הריון ולידה אופטימאלית עבורנו, עם הקטנה של תופעות הלוואי, הגברת הסיכויים ללידה טבעית ופעילה, חיזוק הקשר עם העובר, והיזכרות וחיבור אל עוצמה נשית קדומה.

לתיאום שיעור ניסיון של יוגה להריון בחיפה:
ליאת - 052-3246511

יוגה לנשים בהריון

הצטרפות לרשימת התפוצה: