סטודיו סוהם - בית ליוגה בחיפה

יפה נוף 120 חיפה
מריה 050-6930827

מאמרים

יוגה בזמן הריון ולידה

ליאת גל כהן

תורת היוגה העתיקה, במקורה הינה דרך רוחנית ליצירת שינוי תודעתי בכדי להגיע אל הנשגב, לחווית הארה. ישנם סוגים שונים של תרגול יוגה, כאשר בימינו מתרגלים בעיקר האתה יוגה - תרגול יוגה שהכלי שלו ליצירת שינוי תודעתי הינו הגוף והנשימה.

בעולם המודרני היוגה עברה גלגולים שונים, שינויים, הקלות והתאמות. חלקם מבורכים ושואבים מחוכמתה של פילוסופיה זו, שנשארה תורה חיה העוזרת לאנשים רבים לעבור תהליכים בריאותיים ונפשיים. לעומת זאת, חשוב לציין, כי חלק מהשינויים בתורת היוגה, מרחיקים את המחפשים האמיתיים מהדרך, והופכים אותה לתרגול פיזי גרידא ומורידים מערכה הרוחני הרב.

המשך קריאה

ליאת גל כהן - יוגה בזמן הריון


אודות המנטרה והצליל "אום"

יעל זיו

הצליל העתיק והקדוש ביותר בהודו הוא האום, המסמל את המוחלט. הוא נתפס כצליל פעימתו של היקום כולו. השורשים הקדומים של המנטרה הזו מתחילים כבר מלפני תקופת הוודות (כתבי הקודש הקדומים של ההינדואיזם) בתפיסה כי העולם הוא תוצר של רטט או הדהוד של צליל וכי לקול יש השפעה על התודעה. אל הוודות עצמן מתייחסים כאל מנטרות, כאשר המנטרה נחשבת ככלי המוביל לגאולה, באמצעות ריכוז התודעה בו והכוח הטמון בו.

אחד מסיפורי הבריאה הרבים במיתולוגיה ההודית, מספר על ביצה קוסמית בה ישן הבורא ברהמה. עלה בזכרונו צילו של ארוע רחוק, בריאתו של העולם, מעשה ידיו אשר אבד במבול. לכן הוא סדק את קליפת הביצה. ראשון בקע ממנה הצליל אום. אחריו בקעו נוסחי-האומר הקמאיים: בהור, בהובר וסוואר. ומכאן המשיכה הבריאה.

המשך קריאה

הצליל אום

AUM stands for the supreme Reality. It is a symbol for what was, what is and what shall be. AUM represents also what lies beyond past, present and future...
Those who know Aum as the self become the self.
Truly they become the self.
– The Mandukya Upanishad


הצטרפות לרשימת התפוצה: